Дабижа Н.В. Конспект занятия на тему: Части тела - файл n1.doc

Дабижа Н.В. Конспект занятия на тему: Части тела
Скачать все файлы (49.5 kb.)

Доступные файлы (1):
n1.doc50kb.19.02.2014 01:08скачать

n1.doc


Дефектолог

квітень 4 (16) 2008

ЧАСТИНИ ТІЛА

КОНСПЕКТ КОМБІНОВАНОГО ЗАНЯТТЯ З РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ



Мета заняття: уточнити знання дітей про себе. Повторити назви частин тіла, розглянути їх призначення. Вчити знаходити, показувати частини тіла на іграшках. Розвивати дрібну, загальну моторику. Розвивати зорову, слухову увагу, наочно-образне мислення, тактильну пам'ять. Стимулювати мовну активність. Вчити відповідати на звернену мову, наслідувати звуковимову. Збагачувати пасивний словник назвами частин тіла (лікоть, долоня). Закріпити поняття: великий, малий, більший, менший; уміння розрізняти кулю і кубик, повторити їх функціональні властивості; назви кольорів червоний, жовтий.

Виховувати акуратність, посидючість, уміння слухати інструкцію до кінця. Викликати інтерес до занять. Формувати уміння працювати разом.

Обладнання: лялька, предметні картинки до теми «Частини тіла»; «Чарівний мішечок»; п'ятискладова мотрійка; дві коробочки (в одній іграшки з кіндер-сюрпризів за кількістю дітей); кульки: по дві великі і маленькі, кубики по два великих і маленьких, брусок, фігури жовтого і червоного кольорів; альбомний папір, різнокольорові олівці (на кожну дитину).
Хід заняття

Загальнокорекційний етап Організаційна частина

Подивіться, скільки гостей прийшло до нас на заняття. Привітаймося з ними. А тепер ви будете дивитися тільки на мене, і слухати тільки мене.

Нервово-психологічна підготовка

Привітання

Нехай кожен привітається сам із собою.

(Діти показують частини тіла, які називає дефектолог.)

Доброго ранку, очки.

Доброго ранку, вушка.

Доброго ранку, носику.

Доброго ранку, ротику.

Доброго ранку, зубки.

Доброго ранку, шийко.

Доброго ранку, спинко.

Доброго ранку, животику.

Доброго ранку, ніжки.

Доброго ранку, ручки.

Доброго ранку, голово, —

Ось такий красивий я.

Наталія ДАБІЖА, вчитель-дефектолог Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Славутич, Київська обл.
Основна частина

1. Повідомлення теми заняття.

Сьогодні ми поговоримо про частини тіла та їх призначення. Подивіться, до нас в гості прийшла лялька Таня. Привітаймося з нею. (Діти по черзі вітаються з лялькою.) У ляльки такі ж частини тіла, як і у нас. (Наступні завдання виконує дитина, яку вказує педагог.) Покажи, де у ляльки голова. Що ти показав? Це голова. На голові є вуха, очі, ніс, ротик, волосся. (Діти показують названі частини. Дефектолог постійно запитує: «Що ти показав?» Якщо дитина зовсім не говорить, педагог називає частину тіла.)

Око бачить, вухо чує,

Носик запахи пильнує.

Ротик — щоб ми розмовляли

І смачні страви вживали.

2. Розвиток зорової уваги. Отже, очі нам
потрібні для того, щоб бачити, спостерігати за
всім, що відбувається навколо нас. Погляньмо, наскільки уважні ваші очки.

Дидактична вправа «Включення в ряд»

Перед вами стоять мотрійки. Виставте їх в ряд в порядку зростання від найбільшої до найменшої. (Виконує одна дитина.)

Дружно мотрійки в рядок стали,

Хочуть, щоб з ними погрались.

Будемо гратися в гру «День — ніч». Коли, я скажу «ніч» — ви заплющуєте очі, а коли скажу «день» — відкриєте і подивитесь, чи всі мотрійки стоять на своїх місцях. (Гра проводиться 45 разів. Дефектолог переставляє тільки одну мотрійку. Діти по черзі ставлять мотрійки на свої місця і сваряться на них пальчиком промовляючи: «Ну-ну-ну».)

Молодці! Гарно попрацювали ваші очки.

3. Розвиток тактильної пам'яті, мислення.
Закріплення матеріалу з ФЕМУ.


Про все, що робимо з тобою,

Думаємо головою.

Покажіть і скажіть: чим ми думаємо?

Дидактична гра «Чарівний мішечок»

Гляньте, чарівний мішечок Заховав цікаві речі. Для того, щоб їх дістати, Треба на дотик відгадати.

Ви будете діставати той предмет, який я скажу:


Молодці! Все правильно відгадали. Роз­гляньте всі предмети і покажіть (назвіть): чер­воний кубик (велику кульку, жовтий великий кубик іт. д.).

4. Пояснення нового матеріалу. Розвиток
дрібної моторики


Подивіться на ляльку і покажіть, де у неї ручки. Подивіться уважно на руку. У руки є лікоть, долоня, пальці. (Показують на ляльці.) А тепер покажіть на своїй руці лікоть, долоню, пальці. (Діти показують спочатку на одній, а потім на другій руці, називають, що вони показують.)

Є у нас дві руки —

Це наші помічники:

Ними граємось, малюємо,

Казкові палаци будуємо.

Ми вже знаємо, що рука має долоню. Давайте зараз кожен обведе свою долоньку. (Діти повторюють за дефектологом.)

Ду-ду-ду, ду-ду-ду:

Олівець я візьму.

Ду-ду-ду, ду-ду-ду:

Свою долоньку обведу.

(Діти на аркушах паперу самостійно обводять свої долоньки.) Ось які гарні у вас долоньки. Порівняймо їх. У кого найбільша долонька? У кого найменша? Скажіть, що це у ляльки? (Ноги.) Для чого нам потрібні ноги? (Ходити, бігати, стрибати.)

Фізхвилинка

Щось не хочеться сидіти,

Треба трішки відпочити.

Руки вгору підняли — хлоп-хлоп.

Руки опустили вниз — хлоп-хлоп. Ніжками потупотіли топ-топ.

Навколо себе покрутились так-так.

Ми стомилися й присіли — ах!

Закріплення. Розвиток наочно-образного мислення

Пригадаймо назви частин тіла та їх призначення. За допомогою картинок дайте відповіді на запитання:

(Діти називають і показують відповідні картинки. Дефектолог підтверджує:« Так, ми дивимось очима» і т. д.)

Підсумок заняття

  1. Про що ми сьогодні говорили? Що вам
    найбільше сподобалося?


  2. Розвиток слухової уваги. Сюрпризний
    момент


Ви знаєте, що вуха потрібні, щоб слухати.
Спробуйте на слух відгадати, у якій коробці заховано сюрприз. (Дефектолог трусить
коробочками, діти на слух відгадують, у якій
коробці знаходяться іграшки. Кожна дитина
отримує іграшку нагороду за хорошу роботу на занятті.)


Учебный текст
© perviydoc.ru
При копировании укажите ссылку.
обратиться к администрации